Muradiye belediyesi ile Hizmet iş sendikası anlaştı İşçiler günlük 750 TL ücret alacak - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Muradiye belediyesi ile Hizmet iş sendikası anlaştı İşçiler günlük 750 TL ücret alacak

Bu haber 28 Temmuz 2023 - 19:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Muradiye belediyesi ile Hizmet iş sendikası anlaştı İşçiler günlük 750 TL ücret alacak

Hizmet İş Sendikası Rize şube başkanı Mehmet Alaca Muradiye belediyesi ile yürüttükleri toplu iş sözleşme görüşmeleirnde mutabakat sağladıklarını açıkladı.

Alaca yapılan sözleşmenin detaylarını şu şekilde açıkladı “Muradiye Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet İş sendikası arasında yürüttüğümüz  toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağladık.1 yıl süreli toplu iş sözleşmesiyle sendika üyelerinin  günlük ücretleri 720 TL’ye yükseltildi. Sosyal haklarda ise Yemek Yardımı net 100 TL, Ramazan ve Kurban bayram yardımları net 3.500 TL’ye İkramiye ise 80 güne yükseltildi. Diğer sosyal haklara ise % 100 oranında artışlar sağlandı.Ayrıca toplu iş sözleşmesine sorumluluk ve direksiyon primi eklenerek şoför ve usta olarak çalışan sendika  aylık net 1.000 TL, operatör olarak çalışan üyelere ise aylık net 1.250 TL kazanımlar sağlandı.

Diğer yandan  imzaladığımız Ek Protokolle kadrolu işçilerimizin günlük yevmiyelerini % 70 artırarak 850 TL’ye, Yemek Yardımını net 100 TL’ye, İkramiyeyi ise 100 güne çıkardık. Her daim toplu iş sözleşmesi süreçlerinde desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Musa Süreyya Balcı’ya ve  İrfan Delihasan müdürümüze teşekkür ediyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA